توراروپا نوروزي|مجري مستقيم تور اروپا|تور اروپا
تور اروپا ارزان , تور اسپانيا , تور آلمان , تور اتريش , تور ايتاليا -تور دور اروپا سفر به ده كشور

 جاذبه ي گردشگري فرانسه

برج

 

1برج ايفل

برج ايفل
برج ايفل

تصور پاريس و حتي فرانسه بدون ايفل محال است. ايفل ۳۲۴‌متري با آن صف‌هاي عريض و طويل بازديد‌كنندگانش، بلند‌ترين ساختمان در پاريس و يكي از پر‌بازديد‌ترين بنا‌هاي يادبود در جهان است. «گوستاو ايفل» اين شاهكار را طي سال‌هاي ۱۸۸۷-۱۸۸۹ به مناسبت نمايشگاه جهاني و يادبود صدمين سال انقلاب فرانسه ساخت كه بعد‌ها به نماد فرانسه تبديل شد. دو طبقه‌ اول را با پله هم مي‌توانيد برويد اما براي طبقه‌ سوم كه صف‌هاي بلند‌تري هم دارد بايد از آسانسور استفاده كنيد. قدم زدن در بالاي آشناترين برج دنيا و گرفتن عكس‌هاي رنگارنگ از پاريس و پيچ‌و‌خم رود سن تجربه‌‍اي‌ست كه مي‌ارزد به خاطرش صف‌هاي طولاني را تحمل كنيد. از ايستگاه متروي «بير‌هاكيم» مي‌توانيد به ايفل برسيد.

۲ كليساي نوتردام

كليسا
كليساي نوتردام
كليسايي عظيم در قلب پاريس و نزديك رود سن كه ساختش دو قرن، از ۱۱۶۳ تا ۱۳۴۵ ميلادي، طول كشيده و زماني بزرگترين كليساي اروپا بوده. اسم كليسا و فضاي عجيب و جادويي‌اش بي‌اختيار ما را ياد گوژ‌پشت نتردامِ ويكتور هوگو مي‌اندازد؛ ناقوس‌زني كه در برج‌هاي دوقلوي ۶۹‌متري اين كليسا زندگي مي‌كرده. نوتردام با آن مجسمه‌هاي چوبي كوچك و بزرگ و ناقوس‌هاي غول‌آسايش، شاهكار معماري گوتيگ فرانسوي است؛ بزرگترين ناقوسش ۱۳ تن وزن دارد و سالي چند بار، از جمله در ۱۱ نوامبر، سال‌روز پايان جنگ جهاني اول، به صدا در مي‌آيد. اين كليسا پربازديد‌ترين مكان ديدني بدون بليط در پاريس است كه سالي ۱۳ ميليون نفر براي تماشايش مي‌آيند. از ايستگاه متروي «سيتي» به راحتي مي‌توانيد به نتردام برويد.

۳ طاق پيروزي

طاق
طاق پيروزي

آرك دو تريومفبزرگترين طاق جهان است، با ۵۰ متر بلندي و ۴۵ متر عرض كه ساخت آن در ۱۸۰۶ به دستور ناپلئون و به عنوان يادبودي براي پيروزي‌هايش شروع شد و در سال ۱۸۳۶ رسما افتتاح گرديد. اين بنا در ميدان «شارل دوگل» و در انتهاي غربي شانزه‌ليزه قرار دارد و مركز محور تاريخي پاريس محسوب مي‌شود. طاق پيروزي يابود سربازاني‌ست كه در طول تاريخ جان خود را در راه فرانسه فدا كرده‌اند؛ روي ديوار‌هاي آن نام فرماندهان ارتش فرانسه حك شده و يكي از سربازان گمنام جنگ جهاني اول هم همانجا به خاك سپرده شده كه به يادش هميشه آتشي زير طاق روشن است. روي بدنه‌ طاق، اشكال زنان و مردان فرانسوي تراشيده شده كه برهنه‌ در حال مبارزه با سربازان آلماني هستند. تراس اين بنا، چه شب و چه روز، چشم‌انداز خيره‌كننده‌اي به شهر و به ويژه خيابان شانزه‌ليزه دارد كه براي تماشاي آن بايد بليط تهيه كنيد. از متروي «پلس رويال- موزه د ‌لوور» مي‌توانيد به اينجا برسيد.

۴ موزه‌ لوور

موزه
موزه‌ لوور
موزه‌ لوور با آن هرم شيشه‌اي معروفش، بهشت موعود عاشقان تاريخ و هنر است؛ مشهور‌ترين و پربازديد‌ترين موزه‌ جهان كه بيش از ۳۵۰۰۰ اثر هنري، از دوران پيش از تاريخ تا كنون، در هشت بخش مختلف در آن نگهداري مي‌شود. ديدن لبخند ژوكوند موناليزا، لوح «حمورابي»، تكه‌هايي از تخت جمشيد و كتيبه‌ داريوش از كاخ آپاداناي شوش حتما هيجان‌زده‌تان خواهد كرد؛ بگذريم از اينكه بناي موزه خودش چقدر تماشايي و با‌شكوه است. بازديد از لوور وقت زيادي مي‌برد؛ فقط ۶۰ هزار متر‌مربع فضاي گالري‌هايش است، پس حتما كفش راحت بپوشيد و از قبل برنامه‌ريزي كنيد. پشت موزه باغ زيباي «تويلري» ا‌ست و روبروي باغ هم ميدان «كنكورد» قرار گرفته. از متروي پلس رويال- موزه د ‌لوور مي‌توانيد به موزه برسيد.

۵ كاخ شايو

كاخ
كاخ شايو

اين كاخ در ۱۹۳۷ به مناسبت نمايشگاه جهاني ساخته شده است. دو ضلع كناري كاخ و تراس بين آن‌ها چشم‌انداز بي‌نظيري به رود سن، برج ايفل و باغ‌هاي «تروكادرو» دارند. در ضلع شرقي كاخ، موزه‌ معماري و ميراث فرهنگي قرار دارد كه آثار حيرت‌انگيزي از معماري و هنر فرانسه را در۲۳۰۰۰ متر فضا و در سه طبقه نمايش مي‌دهد. در ضلع غربي، موزه‌ دريايي و موزه‌ مردم‌شناسي قرار دارند؛ موزه‌ دريايي سرگذشت نيروي دريايي فرانسه را از قرن هفدهم تا امروز روايت مي‌كند و موزه‌ مردم‌شناسي پيشرفت نژاد‌شناسي و جمعيت‌شناسي را نشان مي‌دهد كه البته تا سال ۲۰۱۵ براي بازسازي تعطيل است. كاخ شايو نزديك متروي تروكادرو است.

۶ باغ تويلري

باغ تويلري
باغ تويلري

تويلري از كاخ‌هاي سلطنتي كشور فرانسه در حاشيه‌ رود سن بوده كه در سال ١٨٧١ تخريب شد. دستور ساخت كاخ را در سال ١۵۵٩، «كاترين دو مديچي» به معمار برجسته،« فيليبرت دولورم» داد. تويلري در فرانسه به معناي كوره‌ي آجرپزي است؛ چون قبل از ساخت كاخ در اين محل كوره‌هاي آجرپزي فعاليت مي‌كردند، اين اسم را رويش گذاشتند. كاخ تويلري در ابتدا فقط ساختمان‌هايي كم‌عرض با سقف‌هايي بلند، يك حياط بزرگ و دو حياط كوچك داشت. بعدها، در سده‌ هفدهم ميلادي، «آندره لو نوتر»، كه طراح فضاي سبز لويي چهاردهم بود و باغ دهكده‌ «ويكنت» و «ورساي» را هم او ساخته، باغچه‌ها و باغ زيبايي را براي كاخ طراحي كرد و ساختمان‌هاي كاخ را هم توسعه داد، طوري كه ضلع جنوب شرقي تويلري به كاخ لوور متصل شد. باغ‌هاي زيباي تويلري، امروزه محل رفت و آمد و گردش پاريسي‌هاست.

۷ باغ لوكزامبورگ

باغ
باغ لوكزامبورگ

مجموعه باغ‌هاي مجللي در نزديكي دانشگاه سوربن كه تا قبل از انقلاب فرانسه مخصوص خانواده‌ سلطنتي بوده، اما امروز يكي از محبوب‌ترين تفريح‌گاه‌هاي عمومي‌ است؛ لوكزامبورگ با درختان بلوط و سيب و چمن‌هاي تر‌ و ‌تازه‌اش جاي مخصوصي در قلب پاريسي‌ها دارد. دو طرف گذرگاه باغ، مجسمه‌هاي شاهزادگان، ملكه‌ها و زنان مشهور فرانسه قرار دارد و داخل باغ اپراهايي براي عموم مردم اجرا مي‌شود. اينجا كندو‌هاي طبيعي عسل هم هست و در اواخر سپتامبر فستيوال عسل در آن برگزار مي‌شود. موزه‌ لوكزامبورگ هم كه در نارنجستان باغ قرار گرفته، نمايشگاه‌هاي هنري مختلفي برگزار مي‌كند. زمين بازي كودكان، سواري با اسب‌هاي پاكوتاه، بازي با قايق هاي بادباني در حوضچه‌ وسط باغ و نمايش‌هاي عروسكي هم چيز‌هايي‌ است كه بچه‌ها حتما در اين باغ دوست خواهند داشت. از متروي «سن سولپيس» يا قطار RER لوكزامبورگ مي‌توانيد به باغ برسيد.

۸ خيابان شانزه‌ليزه

خيابان
خيابان شانزه‌ليزه

مشهور‌ترين خيابان پاريس، فرانسه و شايد حتي جهان؛ بلواري در شمال غرب پاريس به طول ۱۹۱۰ متر كه با كافه‌ها، سينما‌ها، مغازه‌هاي رويايي و بوتيك‌هاي پر زرق و برقش، آشناي همه‌ مردم دنيا‌ست. شانزه‌ليزه بهشت مد و خريد است، آن هم از نوع سوپرلوكسش: گران‌ترين برند‌هاي جهان از جمله لويي‌ويتون، شنل و كارتيه اينجا جمع شده‌اند و بزرگترين فروشگاه آديداس جهان هم همين‌جا‌ست. اين خيابان بخش مهمي از محور تاريخي پاريس است؛ از يك طرف به ميدان شارل دوگل با بناي معروف طاق پيروزي منتهي مي‌شود و از طرف ديگر به ميدان كنكورد و باغ تويلري. شانزه‌ليزه از اواخر نوامبر تا اوايل ژانويه با چراغاني محشر كريسمس توصيف‌ناپذير مي‌شود؛ بي‌دليل نيست كه فرانسوي‌ها آن را «زيبا‌ترين خيابان جهان» مي‌نامند.

۹ سكره كور در مونمارتر

سكره
سكره كور در مونمارتر

كليساي «سكره‌كور» (قلب مقدس) ، دومين بناي مذهبي مهم پاريس بعد از نوتردام است كه روي تپه‌ «مونمارتر» در بلند‌ترين نقطه‌ پاريس، در شمال شهر، قرار گرفته. ساخت كليسا در ۱۸۷۶ شروع و در ۱۹۱۹ پس از پايان جنگ جهاني اول افتتاح شد. سكره‌كور با داشتن بزرگترين ناقوس فرانسه به وزن ۱۹ كيلوگرم و گنبد مركزي به ارتفاع ۸۳ متر، جزو شگفت‌انگيز‌هاي پاريس است. ۲۳۴ پله‌ي مارپيچ، شما را به اين گنبد مي‌رسانند كه از بالاي آن مي‌توانيد پانوراماي ۳۰ كيلومتري از پاريس ببينيد. البته جاذبه‌ي اين منطقه فقط كليسا نيست؛ گشت زدن در محله‌ مونمارتر يعني كشف فرهنگ غذايي مردم فرانسه: اينجا سوپرماركت ندارد، فقط خوار‌بار‌فروشي‌هاي محلي مي‌بينيد كه مهم‌ترين آن‌ها يك نانوايي است كه نان «كاخ اليزه» را تامين مي‌كرده و به عنوان «بهترين نانوايي پاريس» انتخاب شده. با قهوه خوردن در كافه «دو مولن» هم شبيه پاريسي‌ها مي‌شويد؛ اين همان كافه‌اي است كه «املي» در فيلم معروف املي در آن كار مي‌كرد. براي بازديد از گنبد بايد بليط تهيه كنيد.

۱۰ كاخ گارنيه- اپراي ملي پاريس

 

كاخ گارنياپ

كاخ گارنيه- اپراي ملي پاريس

يكي از با‌شكوه‌ترين آثار تاريخي پاريس كه در قرن نوزدهم توسط «چارلز گارنيه» و سپس يك معمار نا‌شناس ديگر طراحي شد. گارنيه را مي‌توانيم قلب تپنده‌ي هنر‌هاي نمايشي فرانسه بدانيم؛ نقاشي‌هاي افسانه‌اي كه طي زمان روي ديوار‌هاي داخلي بنا كشيده شده و اپراها، باله‌ها و كنسرت‌هاي موسيقي كلاسيك كه در طول سال‌هاي طولاني در آن اجرا شده، روح عجيب و راز‌آلودي به آن داده‌اند. در طبقه‌ اول در موزه‌ اپرا مي‌توانيد سه قرن لباس، پرده‌هاي پشت صحنه، پوستر‌ها و چيز‌هاي خاطره‌انگيز ديگر را ببينيد؛ در طبقه‌ دوم تالار نعلي‌شكل اپرا را با فضاي داخلي طلايي و صندلي‌هاي مخمل خواهيد ديد، نقاشي‌هاي روي سقف هم اثر «شاگال» هنرمند روس است كه صحنه‌هايي از ۱۴ اپرا را نشان مي‌دهد. اپرا از ۱۰ صبح تا ۴:۳۰ عصر براي بازديد باز است اما موقع تمرين‌هاي روزانه‌ يا جشن‌هاي عصر‌گاهي، بازديد از آن‌ ممنوع است. سعي كنيد قبل از ۱ بعد‌از‌ظهر برسيد يا وب‌سايت را چك كنيد. كاخ گارنيه نزديك متروي «اپرا» است.

امتیاز:
بازدید:
[ ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ ] [ ۰۴:۳۹:۲۸ ] [ afsaneh ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 33
دیروز : 1
افراد آنلاین : 1
همه : 650
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
آرشيو مطالب
امکانات وب