توراروپا نوروزي|مجري مستقيم تور اروپا|تور اروپا
تور اروپا ارزان , تور اسپانيا , تور آلمان , تور اتريش , تور ايتاليا -تور دور اروپا سفر به ده كشور


جاذبه هاي گردشگري اروپا

اروپا

جاذبه هاي گردشگري اروپا

اروپا با مناظر طبيعي زيبا ، تنوع فرهنگ و جاذبه هاي توريستي متفاوت و ساختمان ها و سازه هاي تاريخي و فرهنگي با قدمت بالا از اصليترين انتخابهاي گردشگران محسوب ميشود .

اين ساختمان ها و سازه هاي تاريخي در اروپا تنها مختص شهرهايي مانند آتن و يا رم نيستند بلكه بسياري از شهرهاي ديگر در اروپا نيز خانه ميراث فرهنگي و تاريخي بسياري در اين قاره هستند .

در ادامه به بررسي برخي از اين آثار تاريخي و فرهنگي و جاذبه هاي گردشگري اروپا كه قدمت زيادي دارند ، ميپردازيم:

آكروپليس، آتن، يونان:

آكروپليس يونان معروف به آكروپليس، به معناي شهر مرتفع يا صخره مقدس است كه در يونان و تمام دنيا فراوان است. اگر چه آكروپليس‌هاي ديگري در يونان قرار دارد، اما اهميت اين آكروپليس آنقدر زياد است كه نام آكروپليس به عنوان اسم خاص مربوط به همين مكان است. آكروپليس كه بناي ان مربوط به ۵ قرن پيش از ميلاد ميباشد رسماً به عنوان بناي برجسته در ۲۶ مارس ۲۰۰۷ (۶ فروردين ۱۳۸۶) در ميراث فرهنگي اروپا به ثبت رسيدهو يكي از اصلي ترين بناهاي ميراث فرهنگي جهان ميباشد ‌ . قدمت بنا به اواخر دوره برنز باز مي‌گردد و بهترين نمونه از بناهاي كلاسيك نوع معماري يوناني است.

اتتن

acropolis

بخش مركزي آكروپليس، بناي بسيار جالب معبد پارتنون است. پارتنون كه به معناي محل اقامت باكره ‌ها مي‌باشد براي احترام به آتنا خداي محافظ شهر ساخته شد.

Alhambra، گرانادا، اسپانيا:

هيچ چيز به اندازه Alhambra نمي تواند شما را مجذوب تمدن اهالي آفريقاي شمالي كه ساكن كوه هاي آندولس هستند، كند. مجموعه اي بي نظير با حياطي زيبا پوشيده از گل هاي رنگارنگ و آب نماهايي كه جلوه حياط را زيباتر مي كنند.

Alhambra

Colosseum، رم، ايتاليا:

كولوسئوم يك تماشاخانه بيضي‌وار در مركز رم در ايتاليا است. اين آمفي‌تئاتر بزرگترين از نوع خود در امپراتوري روم باستان بوده است و از ديدنيهاي تور اروپا هست . حتما فيلم گلادياتورها را ديده ايد ! نبردهاي خونين بر سر مرگ و زندگي گلادياتورها يكي از سرگرمي‌هاي روزانه امپراطوران و اشرافيان روم بوده‌ است و در آنزمان امپراطوري روم در اين امفي تئاتر شاهد فجيع ‌ترين جنايات به شكل كشتار بردگان و مسيحيان بوده ‌است. قدمت تاريخي و شكوه و جلال اين بنا ، سالانه بازديكننده هاي بسياري را جذب خود مينمايد .اين اثر با ارتفاع حدودا ۴۸ متري ، به عنوان يكي از عجايب هفتگانه جديد به شمار مي‌رود

Colosseum

كليسا Duomo، فلورانس، ايتاليا:

مجتمع كليساي جامع ايتاليا، كه در پيزا دل دومو واقع شده، شامل تعميد گاه و برج كليساي گيوتو مي‌باشد.اين سه ساختمان جز مكان ميراث جهاني يونسكو هستند كه مركز تاريخي فلورانس را پوشانيده و جاذبه اصلي براي توريست‌هايي است كه منطقه توسكاني را بازديد مي‌نمايند.اين عمارت با شكوه يكي از بزرگترين كليساهاي ايتاليا محسوب مي‌شود، و داراي بزرگترين گنبد آجري ساخته شده در جهان مي‌باشد.

Duomo

برج ايفل، پاريس، فرانسه:

برج ايفل (به فرانسوي: Tour Eiffel) برجي فلزي در ميدان شان دو مارس و در كنار رود سن واقع در شهر پاريس است. برج ايفل كه امروزه به عنوان نماد فرانسه شناخته مي‌شود، پربازديدترين بناي جهان و يكي از شناخته‌شده‌ترين بناها در جهان است

ارتفاع برج ۳۲۴ متر است كه در زمان خود مرتفع‌ترين برج جهان بوده است. نام برج ايفل از نام سازنده‌اش گوستاو ايفل گرفته شده است و پاي ثابت تورهاي فرانسه برا گردشگران ميباشد .

Paris

Grand’Place، بروكسل، بلژيك:

Grand Place ميدان مركزي و تجاري شهر بروكسل در بلژيك است كه با فروشگاه هاي مختلف ، تالار شهر (Townhall) و (Bread house) ، احاطه شده است . اين ميدان مهم ترين ، جاذبه توريستي شهر است و در نزديكي بناي اتوميوم و مجسمه پسر بچه (Manneken Pis) واقع شده است. ( تورهاي لحظه آخري )

گراندپليس براي فرش گل (Flowercarpet) خاصش ، صاحب شهرت جهاني شده است به نحوي كه هر دو سال يكبار نمايش گل هاي بگونيا (Begonia) به مدت چند روز در اواسط ماه اگوست برگزار مي شود و جهانگردان بيشماري را به خود جذب مينمايد . گراندپليس در سال ۱۹۹۸ توسط سازمان يونسكو به عنوان ميراث جهاني ثبت گرديد .

GrandPlace

Mont-St-Michel، نورماندي، فرانسه:

نورماندي منطقه‌اي واقع در شمال غربي فرانسه مربوط به قرون وسطا است. اين منطقه در سال ۹۱۱ توسط شارل ابله پادشاه فرانك‌ هاي غربي به وايكينگ ‌هاي نروژي كه به نورمان مشهور بودند به صورت دوك نشين بخشيده شد تا از حمله هاي هميشگي آنها به خاك فرانسه جلوگيري گردد. براي ديدن اين ناحيه تماشاي منظره ي باشكوه غروب آفتاب Mont-St-Michel را از دست ندهيد .

امتیاز:
بازدید: 15
برچسب:
:
[ 1396/6/22  ] [ ۱۳ ] [ europe-nets1 ] [ ]

 ديدني يونان

گردنه

 

شگفتي‌هاي باستاني يوناني ها

منطقه ديدني

مجموعه: مكانهاي تاريخي جهان

شگفتي‌هاي باستاني يوناني ها,يونان,جاهاي ديدني يونان

اين كشور بيش از هزار جزيره دارد و قلمرو آن از جنوب درياي اژه تا وسط شبه جزيره بالكان امتداد يافته است. يونان يكي از محبوب ترين مقاصد گردشگري در دنياست. اين كشور اروپايي پرآفتاب با سواحل شني آرامش بخش و تاريخ باستاني غني هم شناخته مي شود كه تأثير زيادي بر جنبه هاي مختلف جامعه غربي امروز گذاشته است. با چنين گستره متنوعي از مقاصد گردشگري، هر كسي با هر سليقه اي از يونان لذت مي برد، از دوستداران تاريخ و باستان شناسي گرفته تا دوستداران تفريح و گشت و گذار. انتخاب زيباترين جاذبه گردشگري يونان تقريباً ناممكن است، به همين دليل در اينجا به ده مكان ديدني يونان اشاره كرده ايم:

۱جزيره سانتوريني (Santorini Island)

اين جزيره بدون شك يكي از زيباترين و رمانتيك ترين جزيره هاي دنياست. غروب اعجاب انگيز آفتاب، خانه هاي تمام سفيد سنتي و مناظري نفسگير از اقيانوس چيزهايي هستند كه اين جزيره را خاص مي كنند. براي رسيدن به دهكده معروف اين منطقه با خانه هاي تمام سفيدش كه روي صخره ها ساخته شده اند، بايد به سمت Oia برويد. اكثر مغازه ها در اين منطقه كارت پستال هاي سانتوريني را مي فروشند و وقتي با چشم خودتان اين جزيره زيبا را ديديد، باور مي كنيد كه اين جزيره براي خودش بهشتي است.

ديدني

شگفتي‌هاي باستاني يوناني ها,يونان,جاهاي ديدني يونان

۲پارتنون آكروپوليس (Parthenon Acropolis)

مكان هاي تاريخي نفسگير و شگفت انگيز فراواني در يونان وجود دارد، ولي اين مكان مهمترين ساختمان باقيمانده از يونان كلاسيك است و در آتن واقع شده است. اين سازه ويرانه هاي معبدي باستاني در آكروپوليس آتن است كه به رب النوع آتنا تقديم شده و چند ده سال قبل از سال ۴۴۷ قبل از ميلاد ساخته شده است.

شگفتي‌هاي باستاني يوناني ها,يونان,جاهاي ديدني يونان

۳جزيره ميكونوس (Mykonos Island)

اين جزيره يكي از زيباترين جزاير درياي اژه است. با آنكه ميكونوس جزيره محبوبي براي مهماني و تفريح است، ولي زيبايي هاي سنتي و طبيعي آن هم كم نيستند. ميكونوس مجموعه اي از زيبايي هاي معماري منحصر بفرد سيكلاد در اطراف دهكده ماهيگيري دارد. خانه هاي تمام سفيد مكعبي شكل آنقدر نزديك بهم ساخته شده اند كه گويي هزارتويي از كوچه پس كوچه ها و خيابان ها تشكيل داده اند و فوق العاده فتوژنيك هستند. سواحل و پلاژهاي زيباي اين جزيره مناظر خوبي براي تماشاي غروب آفتاب ارائه مي دهند.

منطقه

شگفتي‌هاي باستاني يوناني ها,يونان,جاهاي ديدني يونان

۴ متئورا، كالاباكا (Meteora, Kalabaka)

اين صومعه در قرن چهاردهم ساخته شد و حالا ميراث جهاني يونسكو شده است. مجموعه اي از شش صومعه بالاي برجك هاي ماسه سنگي به ارتفاع ۴۰۰ متر ساخته شده اند كه اين برجك ها در شمال غربي دشت تسالي در مركز يونان واقع شده اند. سكنه اين ساختمان ها براي پايين آمدن از اين صومعه ها مشكل دارند. در كل منظره و تجربه بازديد اين صومعه ها تجربه اي منحصر بفرد است.

منطقه

شگفتي‌هاي باستاني يوناني ها,يونان,جاهاي ديدني يونان

۵ساحل ميرتوس، جزيره كفالونيا (Myrtos Beach, Kefalonia Island)

اگر مي خواهيد زيبايي هاي سواحل يونان را مشاهده كنيد، ساحل ميرتوس را فراموش نكنيد. اين ساحل در منطقه پيلاروس در شمال غربي جزيره كفالونيا واقع شده است. كنتراست بين آبهاي آبي روشن و ساحل سفيد درخشان منظره اي دلپذير پديد آورده است، به خصوص اگر اين منظره را از بالاي كوه ها و صخره هاي شيبدار مجاور تماشا كنيد.

جزيره

 

شگفتي‌هاي باستاني يوناني ها,يونان,جاهاي ديدني يونان

۶جزيره رودز (Rhodes Island)

رودز يكي ديگر از جزيره هاي محبوب براي گذراندن تعطيلات است و پر از گردشگاه هاي پر شور و نشاط است و در عين حال زيبايي هاي طبيعي ممتاز زيادي دارد. در اين جزيره مي توانيد از سواحل ليندوس و سنت پلز ديدن كنيد و لذت ببريد. ليندوس بيشتر بخاطر آبهاي فيروزه اي و منظره دهكده سفيدش كه بالاتر از سطح ساحل قرار دارد، محبوب است. هر دوي اين سواحل شني و سفيد و فوق العاده زيبا هستند. ساحل آگاتي ساحل زيباي ديگري در اين جزيره است كه بخاطر آبهاي سبز زمردي و شن هاي نرمش مشهور است.

 

شگفتي‌هاي باستاني يوناني ها,يونان,جاهاي ديدني يونان

۷جزيره ناكسوس (Naxos Island)

اين جزيره در جنوب يونان واقع شده و محل قرار گرفتن كوه زئوس است كه اسطوره ها و افسانه هاي زيادي در مورد آن شنيده شده است. اين منطقه كه گردشگران هنوز زياد با آن آشنايي ندارند، سبزترين جزيره در سيكلاد است كه كوه هاي بلند و دره هاي حاصلخيز دارد. سواحل آن جزو زيباترين سواحل يونان هستند و براي شنا، ورزش هاي آبي و استراحت عالي هستند. دهكده سنتي و تمام سفيد آن هم جزو جاذبه هاي اين جزيره محسوب مي شوند.

شگفتي‌هاي باستاني يوناني ها,يونان,جاهاي ديدني يونان

۸تئاتر دلفي، فوسيس (Delphi Theatre, Phocis)

دلفي هم سايت باستاني دارد و هم دهكده اي مدرن كه در جنوبي غربي كوه پارناسوس در دره فوسيس قرار گرفته است. تئاتر دلفي بالاي تپه اي رو به دره اي زيبا و در قرن چهارم ساخته شده است و حالا ميراث جهاني يونسكو محسوب مي شود. اين تئاتر به عنوان پرستشگاه و وحي گاه آپولو ساخته شد و ۳۵ رديف آن براي ۵۰۰۰ نفر تماشاگر جاي كافي دارد. در قديم از اين تئاتر براي نمايش، شعرخواني و رويدادهاي موسيقي استفاده مي شده است. زيبايي منظره اين تئاتر ارزش رفتن به اين مكان را دارد.

شگفتي‌هاي باستاني يوناني ها,يونان,جاهاي ديدني يونان

امتیاز:
بازدید: 13
برچسب:
:
[ 1396/6/22  ] [ ۱۳ ] [ europe-nets1 ] [ ]
[ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 7
دیروز : 1
افراد آنلاین : 1
همه : 624
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
آرشيو مطالب
امکانات وب